prázdný Košík

Klinika CLT

Jste na stránce: Klinika CLT > Poskytované služby > Plastická chirurgie

Face lift (lifting obličeje)

Něco o samotném zákroku

Jedná se o kosmeticko-estetickou operaci, která řeší problém tzv. „stárnoucího obličeje“. Principem zákroku je vypnutí svalového a fasciálního systému  krku, dolní čelisti a tváří/ SMAS, platysma/. Vypnutí kůže vyjmenovaných anatomických oblastí je nedílnou součástí operace. Operace probíhá v narkoze délky cca 120 min. s následnou 24 hodinovou hospitalizací. Výsledná jizva probíhá z vlasaté části spánku, před boltec, pod ušní lalůček, za boltec a do vlasů šíje . Stehy se odstraňují mezi 14.-21 dnem po operaci. Po dobu 14 dnů je nutno nosit speciální kompresivní návlek na suché zipy, který se snímá pouze při mytí.

Jaká je doba hojení?

Doba chirurgického hojení všech tkání je 3-4 týdny.

Možná kombinace s dalšími zákroky

U pacientů v dobré kondici je možno provést tuto operaci a spolu s ní:

  • Face lift
  • Brow lift
  • Plastika víček

Face-neck-lift (lifting obličeje a krku)

Kosmeticko- estetická operace řešící tzv. „stárnoucí obličej“ v situaci, kdy je přítomna výrazná deformita oblasti krku.

Brow-lift (lifting obočí)             

Něco o samotném zákroku

Jedná se o plastiku obočí ve smyslu jeho mírného pozdvižení. Zákrok se podstupuje v narkoze po dobu 60 min. a následuje hospitalizace 24 hodin. Během zákroku se vytvoří celkem 4 jizvy v délce 2 cm a jsou umístěny do vlasů. Stehy se odstraňují za cca 10 dnů. Po dobu 1 týdne je nutno nosit kompresivní čelenku, snímá se pouze na mytí.