prázdný Košík

Klinika CLT

Jste na stránce: Klinika CLT > Poskytované služby > Neurologie

Neurologie

Problémy nervové soustavy se zabývá neurologie. Diagnostikujeme a léčíme problémy a choroby centrální i periferní nervové soustavy. Specializujeme se i na dětskou neurologii, která je samostatným oborem. Mezi nejčastější neurologická onemocnění patří poškození nervosvalového přenosu, migrény, epilepsie, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, Alzheimerova nemoc, iktus – mrtvice, ale i spastické projevy u dětí na končetinách jako následek dětské mozkové obrny.

Neurologické vyšetření není ani bolestivé, ani nepříjemné. Vyžaduje dokonale odebrat anamnézu, vyšetřit hlavové nervy, nervy na krku i končetinách, stoj i chůzi. K vyšetření reflexů na končetinách se používá klasické neurologické kladívko – symbol vyšetření neurologem. Ve spolupráci se smluvními partnery naše pracoviště využívá však i vyšetření jako sonografii, RTG i CT nebo MR vyšetření.

Neurologickou ordinaci naší kliniky vede MUDr. Štěpánka Brušáková a As. MUDr. Josef Kraus, CSc.


Ordinační dny jsou dle nahlášených termínů od jednotlivých lékařů. Pro objednání na konzultaci kontaktujte naší recepci na tel.: 417 977 800 nebo na e-mail: recepce@klinikaclt.cz.