prázdný Košík

Klinika CLT

Jste na stránce: Klinika CLT > Poskytované služby > Laserové centrum

Laserové centrum

Sklerotizace

Cévní laser dokáže ve vteřině odstranit z kůže vše červené co Vám vadí. Tečkovité hemangiomy – i plastické, pavoučky, rozšířené červené žilky na obličeji. Vteřinová bolest, přirovnávaná ke cvrnknutí gumičkou, se vyplatí. Jedná se o neinvazivní zákrok a výsledek je patrný ihned po ošetření. Vzniklá modřinka se vstřebá nejdéle do tří týdnů.
 

Před zákrokem

Problém rozšířených žilek – venectasií postihuje 8o% populace, většinou je dědičný. Základem vyšetření při výskytu na dolních končetnách je ultrazvuk žil. Poté se rozhoduje o způsobu léčby – sklerotizaci laserem, roztokem etoxysklerolu nebo drobnou operací. Na obličeji se snažíme problém řešit sklerotizačním laserem.

Během zákroku

Po vstupním vyšetření absolvujete u onemocnění dolních končetin ultrazvuk žil. Na dolních končetinách lze uplatnit ambulantní ošetření laserem, pomocí sklerotizačního roztoku – 1% nebo 3% aetoxysklerolu, případně odstranění drobného varixu z malého řezu podvazem metodou CHIVA. Na obličeji metličky či pavoučky odstraňujeme sklerotizačním laserem.

Po zákroku

Po ošetření laserem je třeba se vyvarovat pobytu na sluníčku kvůli UV záření a také používat dle rady zklidňující krémy s UV faktorem. Po ošetření sklerotizačním roztokem, či drobné operaci podvazem varixu CHIVA metodou doporučujeme na nošení kompresivní elastické punčochy po dobu 6 týdnů.

Délka léčby 

Dle druhu a rozsahu postižení.