prázdný Košík

Klinika CLT

Jste na stránce: Klinika CLT > Poskytované služby > Laserové centrum

Laserové centrum

Erbiový laser

Erbiový laser, nejšetrnější výkonový operační laser, dokáže odstranit vše co Vám na kůži vadí. Bradavičky, fibromky, papilomky, keratozy a pokud je třeba můžeme odebrat i materiál na histologické vyšetření. Hojení po zákroku je urychleno aktivací zárodečných vrstev kůže a trvá řádově týden. Odřenina se hojí přes stroupek bez jizvy. Jedná se v 90% o ambulantní zákrok v místním znecitlivění.

Frakční erbiový laser je nejšetrnějším ošetřením kůže v případě výskytu drobných vrásek, omlazení pleti a zlepšení kontur kůže. Jedná se o minimálně invazivní zákrok, hojící se do týdne olupováním malých stroupků. Laser vytvoří sítko bodů s ponechanými můstky zdravé kůže, což urychluje hojení a dochází k viditelnému vypnutí kůže. Nechte se překvapit přesností erbiového laseru v setinách milimetru.


Před zákrokem

Pomocí vysoce výkonového laseru řízeného počítačem odstraníme či provedeme korekci epidermálních nevů, bradavic, kožních výrůstků, keloidních jizev. Při konzultaci před výkonem vás vždy lékař seznámí s bohatou fotodokumentací případů řešených erbiovým laserem. Ideální doba k ošetření erbiovým laserem je od září do května.

Během zákroku

Erbiový laser je ke kůži velmi šetrný a je možné ho použít na různých místech těla. Ošetření je ambulantní, vyžaduje často místní znecitlivění a hojí se přes stroupek bez jizvy. Zákrok trvá několik minut dle rozsahu postižení kůže a je nebolestivý.

Po zákroku

Doba hojení ke sloupnutí stroupku je většinou do jednoho týdne. Na místech vystavených dennímu světlu vyžaduje poté alespoň 3 měsíce ochranu krémem či tyčinkou s 50+ UV filtrem.

Délka léčby 

cca 1 týden do úplného zhojení (zákrok se provádí ambulantně)