prázdný Košík

Klinika CLT

Jste na stránce: Klinika CLT > Poskytované služby > Estetická dermatologie

Estetická dermatologie

Injekční řešení vrásek

Vrásky jsou jedním z typických projevů stárnutí kůže, které se nejčastěji objevují v oblasti obličeje a dekoltu. S pomalu zvyšujícím se věkem kůže začíná ztrácet svou přirozenou elasticitu, hydrataci, dochází ke zpomalení buněčné obnovy a kůže přestává vytvářet dostatečné množství kvalitního kolagenu, čímž vznikají hluboké a výrazné vrásky.

Tento proces se dá zpomalit za pomoci kosmetických přípravků, krémů a nejhlubší problémové vrásky se dají redukovat za pomocí výplní vrásek a nástřiků vrásek.

Výplně se aplikují injekčně přímo do vrásek v oblasti nosoretní rýhy, rtů, tváří a mimických vrásek mezi obočím. Na mimické vrásky (na čele, oční okolí..) se aplikují nástřiky. Při aplikaci výplní používáme materiál kvalitních a ověřených značek. Nástřiky vrásek se především aplikují do horní části obličeje, kde se nacházejí mimické vrásky. Části mimických obličejových svalů jsou „umrtveny“, čímž dochází k omezení jejich funkce a zároveň odstranění nežádoucích vrásek.

Typy aplikovaných výplní a nástřiků vrásek:

  • Na bázi kyseliny hyaluronové
  • Na bázi aplikace vlastní plazmy
  • S různou hustotou aplikované látky

Během zákroku a po zákroku

Zákrok probíhá ambulantně a trvá od 15 do 60 minut v závislosti na velikosti ošetřované oblasti. Před jeho zahájením se oblast znecitliví lokální anestezií a poté se tenkou jehlou aplikuje výplň přímo do vrásky. Zákrok je téměř bezbolestný a po jeho podstoupení není zapotřebí dlouhodobá rekonvalescence. Pouze po dobu dvou dní se nedoporučuje vystavovat ošetřenou oblast přímému slunci a vysokým teplotám (sauna, solárium, kryokomora).